4 Haziran 2017 Pazar

Bangkok Gezisi - 3

Merhaba,

Sabah yine otelimizde kahvaltımızı yaptık. 07:00'de hareket ile Damnoen Saduak Yüzen Çarşısına doğru yola çıktık. Tur fiyatı 500 Bahttı. 1,5 - 2 saat gibi bir yolculuğun ardından, yüzen çarşıya ulaştık. Bir sürü kanalın bulunduğu ve tekne turuna katılabileceğiniz bir yer. Tur satın almadan buraya ulaşmanız pek mümkün değil. Farklı yolları olabilir ama denemeye ve harcadığınız emeğe değer mi bilemiyorum.

Damnoen Saduak Yüzen Çarşı

Fotoğraflardaki şapkalı gözlüklü deli benim :D :D 
Bizim aldığımız turun içinde; bölgeye araçla gidiş geliş + hızlı tekneyle kanalda 30 dk'lık gezinti vardı. Biz ayrıca, kanallarda alışveriş tekneleri arasında yavaşça dolaşan teknelere de bindik. Fiyat olarak, yine sizin pazarlık gücünüze bağlı olarak değişiyor. Biz kişi başı 100 Baht ödedik. Fakat, ilk sorduğumuz adam kişi başı 300 Baht fiyat vermişti... Fiyatlar çok değişken. Daha önce de söylediğim gibi; verilen fiyatın 1/3'ünü teklif edin. Eninde sonunda o fiyata anlaşacaksınız.

Tura Dahil Olan 30 dk'lık Tekne Turundan Serzenişlerim!!!

Eğlenmekten öldüğüm doğrudur. :D :D :D :DYüzen çarşıyı beğendiğimi belirtmeliyim. Hoş ve farklı bir dokusu vardı. Sakın şapka almadan tekneye binmeyin! Gezinti 1 saat sürüyor ve başınıza güneş geçebilir. Tatilinizin rezil olmasını istemezsiniz. Söylenen o ki; Tayland'da 2 mevsim varmış. Sıcak ve çok sıcak... Biz sıcak olana, yani havanın güzel olduğu mevsime denk gelmişiz. Yine de hava 35 dereceydi. Öğlen saat 15:00 civarında otelimize geri döndük.

Yüzen çarşının oralarda, atıştırmalık bir şeyler yemiştik. Fakat, doğru düzgün bir akşam yemeği yemek ve Tayland'ın elektronik açıdan çok ucuz olduğu söylemlerinin, doğru olup olmadığını teyit etmek için MBK alışveriş merkezine gittik. Gördüğüm kadarıyla, gerçekten ucuzmuş. Bizim burada 3600 TL olan telefonlar, dolar artmış olmasına ve kur farkı kapanmış olmasına rağmen 2600 TL civarındaydı. Ayrıca burada hediyelik eşya alabileceğiniz dükkanlar da mevcut. Sadece elektronik eşya satılmıyor! Ardından yemek yemek için, yemek katına çıktık ve son akşam yemeğimizi yedik. Ertesi sabah ilk trenle, Kamboçya sınırına gidecek ve sınırdan geçecektik.

Her türlü alışverişleriniz için, MBK'ya gidebilirsiniz. Çevresinde birkaç tane daha alışveriş merkezi mevcut. Alışveriş merkezleri arasında geçiş yapmak çok basit. Üst geçitlerle birbirlerine bağlanmışlar. Bangkok, beklediğimden çok daha güzel bir yer çıktı. Her aradığınız şeyi bu şehirde bulabilirsiniz. Eğlence, tarih, yiyecek, kültür ve daha niceleri...

Akşam otelimize gittik ve ertesi sabah erkenden yola çıkacağımız için çantalarımızı topladık. Kamboçya seyahatimiz 3 gün sürecekti. Bundan dolayı; büyük sırt çantamı almak yerine, küçük bir çanta yaptım ve birkaç parça eşya aldım. Diğer arkadaşlarım da aynı yolu seçtiler. Otel ile görüştük ve çantalarımızı burada bırakabileceğimizi söylediler. Bu hareketleriyle de, benden 10 puanı kaptılar diyebilirim.

Akşam yatağıma uzandığımda; aklımdan geçen onca şeyin içerisinde, hala öğrenmem gereken duyguların ve tecrübelerin olduğu fikri içimi ısıttı. Meğer atasözleri ne kadar doğruymuş. Ummadık taş, baş yarıyormuş. Hiç beklemediğin bir şehir, insanın aklını başından alabiliyormuş. Öylesine uzaklarda bir yerlerde, kendinden parçalar bulabiliyormuşsun. Yolculuğa çıkmak, kendinle yüzleşmekmiş meğer. Hayat denen yolculukta, bir an bile olsa dümenin başına geçebilmekmiş. Umut etmekten vazgeçmeyin. Gecenin en karanlık olduğu an, güneşin doğmaya en yaklaştığı andır. Her şey geçiyor, ömür bile! Siz insanları çıkarsızca sevin, hayat önünüze güzel fırsatlar çıkaracaktır.

Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle hoşça, mutlulukla, huzurla ve sağlıcakla kalın.


GEZGİN ŞİŞKO

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mexico City Gezisi - 1

Herkese merhaba, Meksika seyahatimin ilk yazısına yavaştan başlamanın vakti geldi diye düşünüyorum. Tabii geziden önce ulaşım detayını bir...